Umowy deweloperskie

Solidne umowy w procesie inwestycyjnym są fundamentem bezpiecznych decyzji. Jako ekspert, prawnik od umów deweloperskich w Krakowie, oferuję kompleksową usługę, pomagającą klientom chronić ich interesy na każdym etapie inwestycji.

umowy-deweloperskie

Umowy deweloperskie prawnik Kraków – dlaczego warto?

Rynek nieruchomości wciąż dynamicznie się rozwija. Ryzyko prawne związane z realizacją projektów deweloperskich rośnie, a konieczność korzystania z fachowej pomocy prawnej jest coraz bardziej oczywista. Aby ułatwić Ci dostęp do fachowych porad prawnych, oferujemy również usługi umowy deweloperskie prawnika online. Bez względu na to, gdzie jesteś, zawsze możemy być przy Tobie i doradzić w najważniejszych sprawach związanych z projektem. Jeśli potrzebujesz konsultacji z prawnikiem online od umów deweloperskich – skontaktuj się z nami.

Doradzamy również klientom stacjonarnie, w naszej kancelarii w Krakowie. Jeśli szukasz prawnika od umów deweloperskich w Krakowie – znalazłeś właściwy adres.

Posiadamy szeroką wiedzę i doświadczenie w obszarze prawa nieruchomości. Zapewniamy kompleksowe doradztwo prawne zarówno w trakcie negocjacji, jak i po zawarciu umowy. Gwarantujemy optymalizację kosztów, terminowość, jak również pewność i bezpieczeństwo zawieranych transakcji.

Skorzystaj z naszych usług

Jeśli szukasz kompetentnego prawnika od umów deweloperskich, nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji. Współpraca z nami pozwoli Ci uniknąć potencjalnych problemów i błędów, które mogą pojawić się w trakcie realizacji projektu deweloperskiego. Każdy prawnik nieruchomości to ekspert z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Zapewnimy Ci wsparcie na wszystkich etapach zawierania umów inwestycyjnych.

Nasza kompleksowa oferta w zakresie umów deweloperskich dla dewelopera Kraków

  • Umowy deweloperskie dostosowane do Twoich potrzeb

Tworzymy umowy deweloperskie, które są spersonalizowane i dostosowane do unikalnych potrzeb danej inwestycji. Bez względu na to, czy realizujesz większy, czy mniejszy projekt, nasze umowy zabezpieczą Twoje interesy w czasie realizacji inwestycji, jak i po jej komercjalizacji.

  • Pełna ochrona prawna stron umowy

Zabezpieczamy Twoje interesy poprzez jasne określenie praw i obowiązków stron umowy. Zapewniamy pełną ochronę prawną na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

  • Transparentne warunki finansowe

Warunki finansowe to ważny element umowy deweloperskiej. Ustalamy klarowne postanowienia dotyczące kosztów inwestycji, harmonogramów płatności oraz ewentualnych sankcji za opóźnienia.

  • Weryfikacja umowy deweloperskiej a klauzule niedozwolone

Przygotowujemy umowy deweloperskie, w taki sposób, by uchronić dewelopera przed negatywnymi konsekwencjami umieszczania klauzul niedozwolonych w umowach deweloperskich. Rejestr klauzul niedozwolonych zawiera tysiące klauzul niedozwolonych, a ich zastosowanie w umowie może narazić Cię na negatywne konsekwencje. Mamy pełną wiedzę na temat tego, jak najlepiej zabezpieczyć Twoje interesy, przy poszanowaniu obowiązujących przepisów.

  • Rachunki powiernicze

Pomagamy także we wszelkich procesach związanych z zawarciem umowy deweloperskiej, w tym wspieramy deweloperów na etapie negocjowania warunków z bankiem w celu założenia rachunków powierniczych. Pomożemy Ci wybrać optymalną ofertę.

  • Prospekt informacyjny

Przygotowujemy pozostałe dokumenty transakcyjne, w tym sporządzamy prospekty informacyjne przedsięwzięcia deweloperskiego. Weryfikujemy aktualność prospektu na etapie zawierania umów deweloperskich, pamiętając o konieczności zaznaczenia każdej zmiany w umowie deweloperskiej.

Nasza kompleksowa oferta w zakresie sprawdzania umów deweloperskich Kraków

Świadczymy również usługi na rzecz klientów indywidualnych – kupujących mieszkanie lub dom od dewelopera. Sprawdzamy umowy deweloperskie, przygotowujemy uwagi i poprawki do umów deweloperskich, analizujemy ryzyka i przedstawiamy wyniki kompleksowej analizy.

  • Transparentność praw i obowiązków

Dbamy o jasne określenie praw i obowiązków ciążących na stronach umowy w celu zapewnienia transparentności całego procesu inwestycyjnego. Pamiętaj, że od dnia zawarcia umowy deweloperskiej do dnia odbioru kluczy do wymarzonego domu, może minąć nawet kilkanaście miesięcy. W tym czasie może wiele się wydarzyć – my zadbamy o Twoje interesy na każdym etapie inwestycji.

  • Klauzule niedozwolone w umowach deweloperskich

Weryfikujemy umowy deweloperskie w kontekście klauzul niedozwolonych. Często postanowienia w umowach deweloperskich, które stanowią „standard rynkowy” to tak naprawdę klauzule niedozwolone. Dbamy o Twoje bezpieczeństwo w transakcji, także w tym zakresie.

  • Termin realizacji inwestycji

Weryfikujemy terminy realizacji inwestycji oraz postanowienia dotyczące ewentualnych podstaw do przedłużenia terminu oddania budynku do użytkowania. Dbamy o to, by ryzyko wynikające niedotrzymania terminów nie obciążało nabywcy mieszkania i wiązało się z odpowiednim zabezpieczeniem jego interesów.

  • Odpowiedzialność dewelopera za wady inwestycji

Etap odbioru mieszania to kluczowy moment dla klienta. Dążymy do pełnego zabezpieczenia Twoich interesów w procedurze odbiorowej, a także na etapie egzekwowania od dewelopera obowiązków wynikających z rękojmi za wady (naprawienia wszelkich wad inwestycji). Zwracamy uwagę na istotne etapy następujące pomiędzy odbiorem a zawarciem umowy przenoszącej własność, a także na konieczność zachowania terminów w tym procesie. Reprezentujemy klientów w sporach powstałych w związku z wadami inwestycji.

Konsultacje prawne

Nasza oferta nie kończy się na samych umowach. Oferujemy również konsultacje prawne, abyś mógł zrozumieć każdy zapis i podjąć informowane decyzje. Zespół specjalizujący się w nieruchomościach jest gotów służyć pomocą także na dalszych etapach, tworząc dla Ciebie np. umowy najmu okazjonalnego lub umowy najmu instytucjonalnego.

Daj nam pomóc Ci zbudować bezpieczny i dochodowy biznes w branży nieruchomości. Skontaktuj się z nami, a gwarantujemy, że nasza współpraca będzie dla Ciebie korzystna.