Autor

adwokat Aleksandra Kossowska

Zakładam, że skoro czytasz ten wpis to znaczy, że coś zainteresowało Cię na tyle, by przyjrzeć się trochę uważniej autorowi bloga. Dziękuję! – to już bardzo fajna informacja.

 

To zacznijmy od początku. Skąd pomysł na bloga?

 

Praca prawnika – żadne odkrycie! – potrafi być nużąca, wyczerpująca, a czasem nawet niewdzięczna (czy istnieje taki zawód, który momentami nie jest?), początek myśli o blogu bierze się z poczucia, że jeśli znajdziesz w tym zawodzie coś dla siebie, to wszystkie niedogodności schodzą na dalszy plan. Dla mnie taką przestrzenią stało się prawo nieruchomości: prawne aspekty przygotowania, realizacji i komercjalizacji inwestycji.

 

Nie brzmi ciekawie? Chciałabym Ci udowodnić, że wręcz przeciwnie i że zainteresowanie tą dziedziną pozwoli Ci otrzymać informacje, które okażą się dla Ciebie pomocne – w bliższej lub dalszej przyszłości.

 

Piszę teksty na podstawie praktycznych doświadczeń i rozważań w kontekście rzeczywistych problemów. Chcę w możliwie przystępny i zrozumiały sposób przedstawić zagadnienia związane z każdym etapem procesu inwestycyjnego.

 

Dla dopełnienia formalności – kilka słów o mnie.

 

Jestem adwokatem, pracuję i mieszkam w Krakowie. Ukończyłam studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od czterech lat jestem związana ze Studencką Poradnią Prawną Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie pełnię rolę asystenta Koordynatorów Sekcji Prawa Cywilnego.

 

W 2020 r. ukończyłam studia podyplomowe Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z zakresu Prawno-Ekonomicznych Podstaw Procesu Inwestycyjnego, broniąc pracę podyplomową pn. ,,Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego obowiązujące na terenie miasta Krakowa w świetle orzecznictwa Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego w latach 2007 – 2020”.

 

W latach 2020 – 2021 uczestniczyłam w studiach podyplomowych ,,Prawo Nowych Technologii’‘ organizowanych przez Instytut Nauk Prawnych Państwowej Akademii Nauk. Studia podyplomowe ukończyłam z wyróżnieniem broniąc pracę podyplomową pn. ,,Sztuczna inteligencja i prawo”.

 

W ramach praktyki zawodowej jestem zaangażowana m.in. w bieżące doradztwo dotyczące inwestycji budowlanych, prowadzenie audytów due diligence nieruchomości, spraw z zakresu prawa planowania przestrzennego oraz prawa zamówień publicznych.


Zapraszam Cię do lektury bloga! W razie pytań – zachęcam do kontaktu.